چگونه می توانیم اعتماد دیگران را جلب کنیم؟

چگونه می توانیم اعتماد دیگران را جلب کنیم؟

جلب اعتماد
0 54

به نظر شما چگونه می توانیم اعتماد دیگران را جلب کنیم؟ اعتماد به افراد در شرایط مختلف حتی از خانه خودمان گرفته تا محیطی که در آن کار می کنیم و اجتماع یک مورد بسیار مهم برای پذیرفته شدن از سوی دیگران به حساب می آید.

اگر شما بتوانید در هر نوع محیطی، شرایطی را به وجود آورید که بقیه به شما اعتماد پیدا کنند بدون شک می توان گفت که شرایط را برای موفقیت خود فراهم کرده اید، پس بسیار مهم است که شما بتوانید توانایی ها و مهارت هایی را برای به دست آوردن اعتماد در خود پرورش دهید تا به راحتی مورد پذیرش افراد دیگر قرار بگیرید. اما چگونه؟

۱ سعی کنید خودتان باشید

سعی کنید برای اعتماد سازی چارچوب های ارزشی و اصولی خودتان را همیشه مد نظر داشته باشید و در همان راستا حرکت کنید. کمی انعطاف پذیری مطمئنا به کمک شما می تواند بیایید ولی از سوی دیگر اگر خیلی از اصول و قوانین خود فاصله بگیرید تبدیل به شخصیتی متفاوت خواهید شد که خیلی نمی تواند ثبات داشته باشد و حال به جای اعتماد سازی در جهت عکس آن حرکت کرده اید. بنابراین خودتان باشید. شما به جای بزرگ نمایی در موارد مختلف باید به فکر بالا بردن مهارت های خود باشید و آن ها را جزئی از شخصیت و توانایی خود کنید.

خودتان باشید
خودتان باشید

۲ مستحکم و صبور باشید

بعضی اوقات هیچ گونه راه کوتاه تر و یا حتی میانبری برای رسیدن به اعتماد زیاد وجود ندارد و اینگونه است که شما را به این مرحله از اعتماد می رسید. پس شکیبا بودن جزئی انکار ناپذیر است. از طرفی شما به طور حتم در راه ساختن اعتماد با مشکلات متفاوت و پستی و بلندی هایی مواجه می شوید که از این رو قدرتمند بودن و ادامه دادن کار یک باید محسوب می شود. چنانچه شما صبور و محکم باشید و در کنار آن کمی زمان به کمک شما بیاید به راحتی می توانید با توجه به نکته های گفته شده در بالا از پس این اعتماد سازی بر بیایید.

قدرتمند
قدرتمند باشید

۳ قبل از جلب اعتماد دیگران، خودتان به آن ها اعتماد کنید

ساخته شدن اعتماد بین دو نفر به طور حتم محتاج همراهی کمک هر دو جهت است و با یک ستون بنا نمی شود. اما از طرفی دیگر حتی باز کردن سر صحبت با فردی نا آشنا و جدید دشوار است، پس چگونه می توانیم در این شرایط به دیگران اعتماد کنیم؟ به ناچار در این موقعیت ها باید به سراغ ریسک برویم. با این کار شما تمامی این شرایط را پذیرفته اید و می توانید به راحتی به اعتماد برسید.

طبیعتا عمق این اعتماد با گذر زمان تغییر خواهد کرد و شما اعتماد بیشتر و یا حتی کمتری نسبت به این فرد نا آشنا خواهید داشت. پس اجازه بدهید که این مرحله از اعتماد سازی با مقداری ریسک انجام شود، در همین حد که شما بتوانید به صورت نظارت شده در مقابل این فرد احساس خیلی راحتی داشته باشید و با به گرمی و آغوش باز از این افراد استقبال کنید، بسیار کمک شایانی است. با کمک همدیگر سعی کنید این سازه را به اوج خود برسانید.

 

اعتماد به دیگران
اعتماد به دیگران

۴ در محیطی که هستید اثر مثبتی داشته باشید

در تمامی محیط ها هیچ چیزی بدتر از این نیست که یک نفر دائما بر خلاف رای و نظر بقیه رفتاری داشته باشد. چنانچه شما در محیطی هستید که هر رفتار و نظری بر عکس شخصیت شما است پس حتما این محیط آن جایی نیست که شما بتوانید در آن ادامه به فعالیت خود بدهید، اما از طرفی دیگر اگر شما مقداری برای حتی چند روز هم که شده بتوانید از برخی موارد چشم پوشی کنید و خود را هم رنگ جماعت نشان دهید این امکان هست که شرایط بهتری برای خود رغم بزنید. البته این موارد هیچ وقت شامل ارزش ها و اصول زندگی نخواهد شد. در کل سعی کنید در جمع های گوناگون یک نقطه مثبت به حساب آورده شوید. شما باید بتوانید با دیگران صحبت کنید، با آنها بخندید و به حرف آنان به دقت گوش دهید، سعی کنید در امور مختلف با همکاران و اطرافیان همکاری کنید و در صورت نیاز به کمک آن ها بروید.

اثر مثبت در محیط
اثر مثبت در محیط

۵ زبان بدن را هرگز فراموش نکنید

همیشه حرکات و رفتار شما نقش چشمگیرتری نسبت به زبانتان هنگام جلب توجه افراد بازی می کند، اما اگر در کنار این گفته ها ندانیم که چگونه از اندام بدن خودمان استفاده کنیم بازی را خواهیم باخت.

زبان بدن
زبان بدن

در رابطه با زبان بدن به طور حتم چشم ها و نوع نگاهتان نقش بسیار مهمی را بر عهده خواهند داشت پس سعی کنید ارتباطات چشمی را فراموش نکنید. از طرفی لبخند یک رکن اساسی برای اعتماد سازی به شمار می رود که باید در شرایط به موقع و مناسب از آن کمک بگیرید. هنگام صحبت کردن ریتم و حالت صحبت و ایجاد گفت و گو های صمیمی چند دقیقه ای را از یاد نبرید و از آن ها کمک بگیرید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.