چرا باید مهارت فن بیان و ارتباط موثر را آموخت؟

0 161

انسان موجودیست اجتماعی و یکی از آموزش هایی که در مهارتهای زندگی جایگاه بسیار مهمی دارد و می توان به جرات گفت هر فردی باید به سراغ آن برود آموزش فن بیان  و ارتباط موثر است.

متاسفانه در دوران مدرسه و دانشگاه بر روی این آموزش بسیار مهم و ضروری کار چندانی نمی شود و به همین خاطر بسیاری از افراد تحصیل کرده جامعه ما در مواقع ضروری قادر نیستند از کلام و بیان خودشان به خوبی استفاده کنند.

در این مطلب چند دلیل بر اهمیت آموزش فن بیان وسخنوری را بررسی می کنیم.

بیش از ۷۴% زمان بیداری را در حال برقراری ارتباط با دیگران هستیم.

در بررسی های انجام شده توسط دانشمندان این حوزه مشخص شد، انسان ها به صورت میانگین بیش از ۷۴% از زمان بیداری خودشان را با دیگران ارتباط برقرار می کنند، این ارتباط میتواند بصورت حضور باشد یا مجازی و تلفنی.۳۲% این زمان را مشغول صحبت کردن و حرف زدن هستیم و ۴۲% زمان بیداری را مشغول گوش دادن به صحبت های دیگران. با اندکی تامل نسبت به این آمار می توان متوجه شد که ارتباطات چه نقش مهمی در زندگی ما دارد و دو مولفه مهم آن یعنی بیان خوب و مهارت های گوش دادن خوب نقش بسزایی در موفقیت و یا عدم موفقیت ما دارد.

هر روز و در هر مکانی مشغول معرفی و پرزنت خودمان هستیم.

در هر جایگاهی که باشیم، یک فروشنده، یک مدیر،کارمند، دانشجو یا دانش آموز و … خواه یا ناخواه با دیگران ارتباط برقرار می کنیم و مشغول معرفی و پرزنت خودمان هستیم.اگر این معرفی و پرزنت خوب و عالی باشد مطمئنا جایگاه بهتری نزد دیگران خواهیم داشت و مطمئناً موفقیت های بهتری نصیب ما می شود.

زندگی آرام تری خواهیم داشت.

ما با دیگران زندگی می کنیم و اگر بلد نباشیم که بادیگران ارتباط برقرار کنیم اگر بلد نباشیم با آنها خوب و عالی صحبت کنیم، مطمئناً زندگی شیرینی را تجربه نمی کنیم، ما باید یادبگیریم که چگونه با دیگران صحبت کنیم، چگونه در صحبت های خودمان به دیگران نهایت احترام را بگذاریم.یادگیری مهارت های فن بیان و ارتباطات کلامی باعث ایجاد مرزهای مشترک و ارزشمند برای حفظ رابطه با کیفیت و زیباتر شدن زندگی ما می شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.