مدیریت بحران ،ایجاد رابطه و گفتگوی موفق با همسر

مدیریت بحران، ایجاد رابطه و گفتگوی موفق با همسر

ارتباط با همسر، خانم ها بدانند
1 176

خانم ها بخوانند….

مدیریت بحران ،ایجاد رابطه و گفتگوی موفق با همسر

اغلب افراد در ارتباط و گفتگو با همسر خود به مشکل بر می خورند و در نهایت صحبت معمولی آنها بر سر مسائل ساده و پیش پا افتاده به مشاجره منجر می شود.

آیا شما هم با این مشکل مواجه شده اید؟

در ادامه با ما همراه باشید:

ابتدا باید بپذیریم که خانم ها و آقایان به لحاظ روحی،ذهنی و جسمی با یکدیگر تفاوت هایی دارند. خانم ها بیشتر از نیمکره چپ مغز خود استفاده می کنند و آقایان از نیمکره راست خود.

 

مدیریت بحران ،ایجاد رابطه و گفتگوی موفق با همسر
مدیریت بحران ،ایجاد رابطه و گفتگوی موفق با همسر

وظایف نیمکره راست و چپ مغز:

نیمکره راست مسئول خیالپردازی،تصورات و هنر است که در خلق، برانگیخته شدن احساسات و شوخ طبعی نقش دارد.

نیمکره چپ مسئول فعالیت های منطقی ، ظریف و موشکافانه است.

نیم کره چپ و راست مغز به وسیله ایستموس بهم متصل هستند که در خانم ها قوی تر از آقایان است و همین امر سبب ایجاد ارتباط قوی بین دو نیم کره در خانم ها می گردد.

همین تفاوت ذهنی آشکار بین زن و مرد دلیل مهمی بر ایجاد مشکلات میان زوجین است.

برای داشتن ارتباطی موفق و سالم،چند گام ساده را با هم مرور می کنیم:

۱- هرگز صحبت‌های همسر خود را قطع نکنید:

همسر شما نمیتواند مانند شما چند کار را همزمان انجام دهد، پس وقتی یک مرد در حال صحبت است فقط می‌تواند صحبت کند و به حرف‌های شما توجهی ندارد. برای مثال اگر همسر شما در حال رانندگی بوده و ضبط ماشین هم روشن باشد، به محض اینکه شما شروع به صحبت کنید او صدای ضبط را کم می‌کند.همین امر بیانگر آن است که آقایان در یک لحظه فقط یک کار را می‌توانند درست انجام دهند؛ برخلاف خانم‌ها که هم صحبت می‌کنند و هم گوش می‌کنند.

 

۲- هدف‌دار صحبت کنید:

آقایان وقتی با یکدیگر صحبت می‌کنند در طول زمان صحبت خود از مقدمه و نکات اصلی و در پایان از نتیجه‌گیری استفاده می‌کنند و کمتر اتفاق می‌افتد که بدون هدف شروع به صحبت کنند. آنها در ارتباط کلامی با یکدیگر کمتر از این شاخه به آن شاخه می پرند ؛ بنابراین به خانم‌ها پیشنهاد می‌کنیم تا قبل از صحبت با جنس مکمل، حتما یک مکالمه عادی و هدف‌دار را تمرین کنید تا مخاطب شما بتواند نتیجه صحبت کردن با شما را حدس بزند.

 

۳- شفاف صحبت کنید:

اغلب آقایان از اینکه ندانند گوینده به چه منظوری در حال صحبت کردن است عصبی می‌شوند. دقت داشته باشید که آقایان از صریح صحبت کردن و عدم پیچیدگی در کلام لذت می‌برند و در تمام طول مدت صحبت خود با دیگر آقایان و حتی با خانم‌ها این انتظار را دارند که هیچ حرفی را در حالت کنایه و اشاره نشنوند و این دقیقا برخلاف روش خانم‌هاست که در صحبت کردن معمولا از اشارات استفاده می‌کنند.

1 نظر
  1. پریناز می گوید

    خیلی ممنون استاد بسیار عالی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.