۳ گام مهم برای دست‌یابی به حداکثر توان خود

هر کدام از ما در حوزه‌ی مخصوص به خودمان از دیگران قوی‌تر هستیم، اما کلید اصلی موفقیت، سخت‌کوشی است.

سخت کوشی و موفقیت
0 99

 سه گام اساسی برای دست‌یافتن به حداکثر توانمان!

درست است که هر کداممان در حوزه‌ی مخصوص خودمان از دیگران نیرومندتر هستیم، اما کلید اصلی موفقیت ما سخت‌کوشیست. این موارد سه گامی هستند که برای دست‌یابی به حداکثر توان‌ باید از آنها استفاده کنید.

 ۱. از خودتان بپرسید به چه چیزی بیشتر از همه علاقه دارید:

بیشتر اوقات به چه چیزی فکر می‌کنید؟ به چه چیزی بیشتر از هر چیز دیگری اهمیت می‌دهید؟ در اوقات فراغت‌تان دوست دارید چه کاری انجام دهید؟ چه چیزی شما را راضی‌ می‌کند؟ اگر از سلیقه ها و مهارت‌های خودتان مطمئن نیستید، چند مورد سرگرمی جدید را امتحان کنید یا به چند موضوع جالب و جدید توجه کنید.

سخت کوشی و موفقیت
سخت کوشی و موفقیت

۲. روی پرورش قدرت‌تان در این زمینه کار کنید:

مثلا اگر به این نتیجه رسیدید که به هنر علاقه دارید،یک هنر را انتخاب کنید و منابعی را بیابید که در تسلط برای این مهارت خاص کمک‌تان کنند. می‌توانید کلاس بروید، معلمی را پیدا کنید یا مثلا از خودآموزها استفاده کنید. به مهارت‌های اساسی فکر کنید که در ابتدا به آنها نیاز دارید و برای کسب‌شان بسیار تلاش کنید. در اینجا تمرین، مثل دوست صمیمی و نزدیک شما محسوب می‌شود؛ هر چه بیشتر تمرین داشته باشید واضح است که بهتر است!

 ۳. از افراد مختلفی بازخورد بگیرید و نظرات‌شان را بپرسید:

از آنها بخواهید در مورد عملکردتان نظر بدهند و سوال کنید در کدام زمینه ها به پیشرفت نیاز دارید. آدم‌های موفق هیچ وقت یادگیری را متوقف نمی‌کنند؛ آنها از انتقاد استقبال می‌کنند. پس شما هم نظر دیگران را بپرسید، خودتان را به پیشرفت مستمر متعهد کنید و هرگز سخت‌کوشی را متوقف نکنید! هیچ فرقی نمی‌کند که دیگران فکر می‌کنندکه شما با استعداد هستید یا خیر. آنچه که اهمیت دارد، تلاش و کار شخصیِ شماست.
در نهایت اینکه کارتان را با تمام وجود در آغوش بگیرید و خودتان را باور داشته باشید. وقتی اهمیت سخت‌کوشی را دریابید،بسیار راحت‌تر آرزوهایتان را دنبال می‌کنید. حالا اگر کسی به شما بگوید که هیچ توانایی ذاتی‌ای ندارید یا در هیچ حوزه‌ای توانایی زیادی از خود نشان نمی‌دهید، چه؟ حالا دیگر می‌دانید که اگر مسیر موردعلاقه‌تان را دنبال کنید و خودتان را وقف آن کنید تا مهارت‌های لازم را یاد بگیرید، دلیلی وجود ندارد که نتوانید بسیار موفق باشید.

در نهایت اگر کسی به شما برچسب «با استعداد» زد، به او بگویید که سخت‌کوشی باعث موفقیت‌تان شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.